جمعه 29 فروردین 1393

امروز...

   نوشته شده توسط: سامان كارگر    نوع مطلب :نوشته های من از ... ،

امروز جمعه است و با اینکه دیروز روز خداحافظیم از میراث بود، به خواست مدیر و همراهشون در راه تهرانیم برای یک جلسه کاری. یادمه که ورودم به میراث هم شبیه به این بود. اولین شنبه اسفند ماه ۹۰ روز معارفه ام بود. روز جمعه قبل از معارفه به خواست مدیر وقت،همراه شدیم و به ماموریت بیرون از شهرستان رفتیم. شروع و پایان کارم جمعه بود و یکیش پیش از شروع رسمی کارم و یکیش بعد از اتمام کار.


پنجشنبه 28 فروردین 1393

فصلی دیگر...

   نوشته شده توسط: سامان كارگر    نوع مطلب :نوشته های من از ... ،

تمام شد.
فصل دیگه ای از زندگی من تموم شد. و استعفام از معاونت میراث فرهنگی با موافقت روبرو شد.
توی این چند ماه چندین بار از مدیر به طور شفاهی و کتبی این رو خواسته بودم. و البته محرمانه. و گفته بودم که تا هستم با تمام توان به کارها می پردازم. مدیر جدید هم مثل مدیر قبل واقعا به من لطف داشت و هر بار مخالف این موضوع بود. و به قول خودشون استعفانامه هام رو هم دور ریخته بود. اما امروز با خواهش  مجددم این موضوع تموم شد.
تا لحظه ی آخر به همکارا نگفته بودم. نمیدونم این کار درستی بود یا غلط. اما دلیلم این بود که تا لحظه ی آخر کارها روی روال پیش بره و تاثیر بد روی کارا نگذاره. که خدا رو شکر اینطور هم بود. از همکارا خواستم ساعت 11 بیان اتاقم و تا اون لحظه هم موضوع رو نگفته بودم. اما فکر نمی کردم اینقدر تحت تاثیر قرار بگیرم...  خیلی برام سخت شده بود. نمیتونستم حرف بزنم............ نه اینکه رفتن سخت بشه، اینکه از کسانی که چندین سال هر روزت رو باهاشون بودی مثل یک خانواده قرار بود جدا بشم. واقعا مثل یک خانواده. نمیدونم جای دیگه اینطوره یا نه اما توی معاونت من روابط بالاتر از کار، دوستانه هم بود. جلسه ی خیلی سختی بود. اینکه بعضی از همکاران اشاره می کردند که توی مثلا 18 سال خدمتشون این دوسال بهترینش بوده برای من جای خیلی خوشحالی داشت.برای همه سخت بود و همه تحت تاثیر قرار گرفته بودن. و خب خیلی خیلی به من ابراز محبت کردند. شاید تازه به خودم اومدم و دیدم که قراره دیگه توی این جمع نباشم. بازم میگم نه از این نظر که داشتم می رفتم، بخاطر عادت کردن ها. اونم نمیتونم بگم که تمام این مدت به من و همکارا خوش گذشته باشه و یا اینکه اصلا بحث و ... نداشتیم، که خیلی هم داشتیم. اما این حس آخر غریب بود. واقعا غریب.


 این مدت تمام سعیم رو کردم که یه کارهایی صورت بگیره. که خدا رو شکر خیلی هاش هم جواب داد. و همکاران خوبی داشتم که الان دوستان خوبم هستند.


به هر حال این هم گذشت...

هر چند به قول دوستی: کسی که آلوده میراث بشه دیگه نمیتونه ازش جدا شه. که البته با این حرف موافقم . اما از این به بعد ارتباطم شکل دیگه ای پیدا خواهد کرد با میراث.

شکر می کنم خدارو بخاطر همه چیزش و امید خواهم داش به "فصل نوی زندگی"...saman kargar


معرفی کنگره:
هدف ما از برگزاری این کنگره، گردآوری تلاش‌هایی که در این حوزه صورت پذیرفته و همچنین نزدیک شدن به اهداف سند چشم‌انداز و برنامه پنجم توسعه (ماده‌های ۶، ۱۶۹، ۱۷۱، ۱۷۲ و ۱۹۴) و منشورهای سازمان یونسکو می‌باشد که در این کنگره به ابعاد مختلف مبانی نظری و اجرایی آن پرداخته و در همین راستا از اندیشمندان و متخصصان این حوزه کمک گرفته خواهد شد تا با بررسی نظریات و راهکارهای نوین ارائه‌شده، و ارتقای کمی و کیفی ساختارهای معماری ایرانی اسلامی به این مهم دست پیدا نماید. همچنین در این کنگره تلاش می‌شود تا پس از بررسی مبانی نظری مورد نیاز، با ایجاد پلی میان ایده‌ها و راهکارهای اجرایی آن، فرآیندی که از ابتدا با ایده شروع و در ادامه با ارائه راهکارهای مناسب در اجرای آن گامی برداشته و مسیر راه را ترسیم نماییم.

 

 

محورهای کنگره:


ادامه مطلب

سخنرانان:
نادر اردلان
راسم بدران
بهرام شیردل
فریار جواهریان
آیدین آغداشلو
زمان: ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳

برگزار کننده: نشریه معماری و ساختمان

سایت مرتبط: www.memary.netsaman kargarسایت منبع: www.Memarnews.comسه شنبه 26 فروردین 1393

سه راه...

   نوشته شده توسط: سامان كارگر    نوع مطلب :از شعر و ادب ،

در زندگی، انسان سه راه دارد:
راه اول از اندیشه می‌گذرد، این والا ترین راه است.
راه دوم از تقلید می‌گذرد، این آسان‌ ترین راه است.
و راه سوم از تجربه می‌گذرد، این تلخ‌ ترین راه است. 
- کنفسیوس –


ورکشاپ تخصصی Parametric Fashion Design 

ورکشاپ معماری و فشن ( فشن پارامتریک دیزاین ) 

سامان کارگرموسسه مطالعات راهبردی معماری ایران از علاقه مندان در زمینه طراحی و ساخت پروژه معماری پوشش (لباس) دیجیتالی در دومین کارگاه خود در این زمینه دعوت به عمل می آورد. این پروژه در 2 بخش برنامه ریزی شده که شامل کارگاه طراحی پارامتریک در فشن از 11 تا 13 اردیبهشت 1392 و کارگاه یادگیری راینو و گرس هاپر از 8 تا 10 اردیبهشت است . 

این کارگاه بخشی از یک سری رخدادهای (( پارامتریک)) با هدف ارتقا تفکر طراحی کامپیوتری و کشف امکانات جدید در طراحی پارامتریک است. این پروژه برای تمامی افرادعلاقمند در تمامی زمینه ها طراحی شامل :معماری، طراحی داخلی، طراحی لوازم خانه، طراحی تولید، طراحی لباس، صحنه آرایی و مهندسی می باشد. ادامه مطلبدومین همایش معماری و توریسم در ۸ و ۹ خرداد ۱۳۹۳ با موضوع “شهر و توریسم” به همراه جمعی از معماران برجسته و صاحب نظران مطرح در حوزه های شهرسازی و گردشگری از سراسر دنیا برگزار خواهد شد.

سخنرانی ها:
دکتر سید محمد بهشتی – گردشگری فرهنگی شهری
جیم لاسکو – سرجیو سبستن فرانکو – نقش گردشگری فرهنگی به عنوان شخصیت شهری
مهندس آرش مظفری – گردشگری میراث شهری، احیاء منابع توریستی
دکتر سیروس باور- تاثیرات گردشگری فرهنگی در توسعه شهری
کریس باس – معماری و گردشگری شهری
دکتر آنا گریتجینگ – یکپارچه سازی برنامه ریزی گردشگری در توسعه شھری
دکتر گرت دوھرتی – توسعه گردشگری پایدار از طریق معماری پایدار
گیسل لوکن ،دترسید امیر منصوری- گردشگری شھری و فضای عمومی
میسن فلورنس و دکتر نشید نبیان – گردشگری شھری مسئولانه :به سوی یک الگوی جدید
دکتر رودلف الخوری و سلوا گردوگان و گرگرس تنگ توماس – به سوی گردشگری شھری باکیفیت- مدیریت کیفی در مکانھای توریستی شھری (IQM) یکپارچه
دکتر اولک اوریم اویسال – رویکردی به برندسازی گردشگری شھری :چارچوب منسجم در سرمایه گذاری و توسعه

دبیرخانه همایش:
No 31, 9th Nasser khosrow st ,Naser khosrow Blvd,Mashhad,Iran
Tel:+98 511 8471034-6
Fax:+98 511 8466329
Web: www.rayahb.com
E-mail:international.affairs@rayahb.com
منبع: www.Memarnews.com


سه شنبه 19 فروردین 1393

یک شمع روشن...

   نوشته شده توسط: سامان كارگر    نوع مطلب :از شعر و ادب ،یک شمع روشن می تواند هزاران شمع خاموش را روشن کند و ذره ای از نورش کاسته نشود …


تعداد کل صفحات: 3 1 2 3

هدایت به بالای

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic